„RODZINNE WINNICE TEJO” – PROGRAM DLA IMPORTERÓW


Złóż zamówienie w ramach programu „Rodzinne Winnice Tejo” („Tejo Family Wineries”) i zyskaj doskonałą ofertę win, wsparcie ze strony Komisji Winiarskiej CVR Tejo, a także szansę na wyjazd do wybranych winnic w tej części Portugalii.


Program „Rodzinne Winnice Tejo” („Tejo Family Wineries”) przeznaczony jest dla importerów win, którzy poszukują wysokiej jakości produktów w atrakcyjnych cenach i bez konieczności składania dużych zamówień.


Korzyści w programie „Rodzinne Winnice Tejo”:


– Zwrot połowy kosztów transportu win z Tejo przy pierwszym zamówieniu,

– Małe zamówienia: wystarczy jedna paleta w miksie,

– Wsparcie marketingowe przy sprzedaży importowanych win z Tejo na polskim rynku,

– Możliwość zorganizowania degustacji win dla klientów z Mistrzem Polski Sommelierów,

– Możliwość wizyty u producenta w regionie Tejo.


Napisz do nas lub zadzwoń po więcej szczegółów: Tejo@4public.pl, tel. + 48 691 360 576.


Negocjacje cenowe i ustalanie warunków sprzedaży to indywidualny proces odbywający się między importerem i producentem. Komisja Winiarska Tejo oraz jej przedstawicielstwo w Polsce (agencja 4public) zapewniają jedynie dostęp do rzetelnej informacji o winach, a także pakiet korzyści wspierających sprzedaż.

W 2021 roku w programie „Rodzinne Winnice Tejo” bierze udział 6 producentów win – Casa Cadaval, Casal Das Freiras, Casa Romana Vini, Herdade dos Templários, Pitada Verde oraz Quinta da Badula.

W sprawach związanych z ofertą i zamówieniami importerzy mogą kontaktować się bezpośrednio z producentami, którzy uczestniczą w programie. Jednak aby zyskać pakiet opisanych powyżej korzyści, należy wysłać informację o podjęciu współpracy z producentem na adres: Tejo@4public.pl.Poznaj producentów z programu „Rodzinne Winnice Tejo”:


Współpraca z rodzinnymi winnicami z apelacji Tejo to gwarancja doskonałej jakości win, atrakcyjnej ceny oraz możliwość poznawania osób, które od pokoleń z pasją tworzą wina i z chęcią dzielą się rezultatem swojej pracy.


Casa Cadaval


Posiadłość Casa Cadaval znajduje się w północnej części rzeki Tag i zajmuje obszar 5400 hektarów. Od 1648 r. majątek należy do rodziny Álvaresa Pereiry de Melo (Cadaval), która kultywuje tradycje poprzednich pokoleń. Większość tych terenów porastają lasy – ważną ich częścią są drzewa korkowe. W Casa Cadaval można zobaczyć jedną z najstarszych hodowli koni luzytańskich na świecie. Winnica zajmuje obszar 45 hektarów, a szczególną uwagę przywiązuje się do upraw lokalnych, portugalskich odmian winogron.
Casal Das Freiras


Winnica Casal das Freiras posiada wieloletnią tradycję winiarską, która przekazywana jest z pokolenia na pokolenia. Pola upraw winorośli znajdują się na ziemiach, które niegdyś należały do ​​Zakonu Chrystusa. Winogrona dojrzewają na glebach gliniasto-wapiennych. Uprawiane są tu głównie lokalne, portugalskie odmiany winogron, ale nie brakuje też najlepszych szczepów międzynarodowych.
Casa Romana Vini


Casa Romana Vini to rodzinna firma, do której należą dwie winnice w regionie Tejo – Quinta do Porto Nogueira oraz Quinta da Escusa. Pierwsza z nich znajduje się w Alguber, oddalonym o około 70 km na północ od Lizbony. Natomiast druga zlokalizowana jest w bardzo szczególnym miejscu – Senhora da Escusa, niedaleko Rio Maior, pomiędzy wioskami Quintas i Vale Barco. Symbolem producenta jest piękna, czterolistna koniczyna, zdobiąca etykiety win od Casa Romana Vini.
Herdade dos Templários


Herdade dos Templários to rodzinny producent, który od 1989 roku zarządza winnicą w pobliżu miasteczka Tomar, słynącego z Klasztoru Templariuszy. Pola winorośli znajdują się na urodzajnych glebach gliniasto-wapiennych, które – w połączeniu z korzystnym mikroklimatem – tworzą doskonałe warunki do uprawy winogron. W zrównoważony sposób  dojrzewają tu wyselekcjonowane odmiany lokalne i międzynarodowe.
Pitada Verde


Pitada Verde to rodzinny projekt, który powstał w 2009 roku i jest poświęcony produkcji wysokiej jakości win w regionie rzeki Tag. Winnica zajmuje obszar 23 hektarów, a porastają ją winorośla w wieku od 12 do 20 lat. Wśród uprawianych szczepów znajdziemy zarówno winogrona lokalne (m.in. Fernão Pires i Touriga Nacional) oraz popularne szczepy międzynarodowe, jak np. Sauvignon Blanc. Najciekawszą serią win od tego producenta jest „Batista’s”.
Quinta da Badula


Niewielka posiadłość Quinta da Badula znajduje się w północnej-zachodniej części regionu Tejo. Miejscowe podania głoszą, że niegdyś właścicielem tych ziem był mężczyzna o nazwisku Badula, który prowadził winnice, ale stracił swój majątek. Jednak słowo „badula”, które utkwiło w pamięci lokalnych mieszkańców, przez późniejszych właścicieli zostało odkryte na nowo jako nazwa kwiatów i dlatego to właśnie kwiat zdobi etykiety produkowanych tu win.