TEJO NA FALI


Eksport win z regionu Tejo do Polski przekroczył w zeszłym roku 750 tys. litrów. W różnych kanałach dystrybucji znajdziemy już wina od 20 producentów z tej części Portugalii.


Produkcja jakościowych win w regionie Tejo z roku na rok rośnie. Tylko w ubiegłym roku Komisja CVR Tejo certyfikowała aż 30 milionów litrów wina, realizując niespodziewanie cel zakładany na 2023 rok. Poprawiają się też statystyki eksportu na rynki międzynarodowe.


Rekordowy rok


Coraz więcej win z Tejo trafia także do Polski. W 2020 r. importerzy i dystrybutorzy sprowadzili do kraju aż 767 tys. litrów certyfikowanych win z tej apelacji. Powiększa się także liczba producentów, których trunki można kupić w Polsce. W sklepach winiarskich, marketach, dyskontach i sektorze HoReCa są dostępne jakościowe wina pochodzące z 20 winnic z Tejo.


Pozytywny trend, który utrzymuje się od kilku lat, bardzo nas cieszy. Długofalowe działania nad budowaniem wizerunku marki Tejo i kontrolą jakości win przynoszą zadowalające efekty. Trudności, z jakimi branża winiarska musi mierzyć się w związku z pandemią COVID-19, dotknęły także sprzedaż win z Tejo, ale głównie w kanale HoReCa. W pozostałych miejscach dystrybucji wina z naszej apelacji sprzedają się bardzo dobrze. Polska jest dla naszego regionu niezmiennie jednym z najważniejszych rynków – zauważył Luís de Castro, prezydent Komisji CVR Tejo.


Zawsze nowa oferta


Komisja Winiarska Tejo (CVR Tejo) od wielu lat realizuje projekt promocji regionu w Polsce i wspiera dystrybutorów w procesie sprzedaży. Organizowane regularnie degustacje win oraz eventy promocyjne umacniają pozycję rgionu Tejo wśród profesjonalistów z branży winiarskiej.  


Stałe przedstawicielstwo regionu Tejo w Polsce zapewnia importerom i dystrybutorom win dostęp do aktualnej oferty i sampli. Co więcej, każdy z dystrybutorów win z Tejo może liczyć na marketingowe wsparcie sprzedaży oraz dostęp do ekspertów i sommelierów, z którymi współpracujemy w Polsce i w Portugalii – powiedział Mariusz Kulikowski z 4public, przedstawicielstwa regionu Tejo w Polsce

Eksport win z Tejo do polski w ostatnich latach.
W Polsce dostępne są wina od 20 producentów z Tejo.