TEJO SMAKUJE


„Tejo Smakuje” to seria materiałów wideo o tematyce winiarsko-kulinarnej. Jej prowadzącym jest Andrzej Strzelczyk, Mistrz Polski Sommelierów i ambasador portugalskiego regionu Tejo. Spodziewajcie się wartościowych degustacji win i wspólnego gotowania z cenionymi kucharzami. Smacznego!


TEJO SMAKUJE #1Andrzej Strzelczyk dzieli się wskazówkami związanymi z degustacją wina i łączenia win z potrawami. „Wino a kieliszek”, „Wino a smaki” oraz „Łączenie win z potrawami” to najważniejsze tematy pierwszego filmu z serii Tejo Smakuje.


TEJO SMAKUJE #3Andrzej Strzelczyk wspólnie z Bartkiem Kieżunem przygotowują Polvo à lagareiro, czyli popularną w Portugalii ośmiornicę zapiekaną w oliwie z ziemniakami i kolendrą. Następnie proponują do niej dwa wina z regionu Tejo – białe Quinta da Lagoalva Reserva Arinto & Chardonnay 2018 oraz różowe Quinta da Lapa Selection 2020.

TEJO SMAKUJE #2Andrzej Strzelczyk wspólnie z Bartkiem Kieżunem przygotowują Patê de sardinha, popularną w Portugalii przystawkę, i polecają do niej dwa wina białe – Encostas do Bairro 2020 oraz Ninfa Sauvignon Blanc 2020.


TEJO SMAKUJE #4Jakie wino dobrze komponuje się z serem kozim, a jakie będzie bardziej pasować do sera pleśniowego? Andrzej Strzelczyk dzieli się wskazówkami związanymi z doborem win do różnego rodzaju serów.