CVR TEJO KOMISJĄ WINIARSKĄ 2020 ROKU!


CVR Tejo otrzymało tytuł „Komisji Winiarskiej Roku” w plebiscycie magazynu „Vinhos Grandes Escolhas”. Przedstawiciele tej apelacji zdobyli także wyróżnienia w kategoriach „Firma Roku” oraz „Enolog Roku”.


Tytuł „Komisji Winiarskiej Roku” został przyznany w uznaniu zasług dla działalności CVR Tejo zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. W 2020 r. region Tejo zwiększył poziom certyfikacji win DOC oraz IGP do poziomu 30 milionów litrów, realizując już teraz długofalowy plan na 2023 r. Przedstawiciele „Vinhos Grandes Escolhas” zwrócili także uwagę na uruchomienie sklepu internetowego Vinhos Tejo Marketplace, zwiększenie zaangażowania Tejo Academy w sektorze HoReCa oraz udaną organizację degustacji Tejo a Copo w Santarém. Z aktywności międzynarodowych docenili m.in. jesienne degustacje win w Polsce.


Wyróżnienie magazynu „Vinhos Grandes Escolhas” to zasługa wszystkich osób, które są zaangażowane w pracę CVR Tejo. Mimo niepewnej sytuacji w związku z pandemią COVID-19, udało nam się wspólnie zrealizować najważniejsze cele na 2020 r. zarówno tu, w Portugalii, jak i na innych rynkach. Dzięki temu możemy też z optymizmem patrzeć na rok 2021 – powiedział Luís de Castro, prezydent Komisji Winiarskiej Tejo.


Najlepsi z najlepszych


Prestiżowe wyróżnienia magazynu „Vinhos Grandes Escolhas” zdobyli także Manuel Lobo de Vasconcellos z winnicy Quinta do Casal Branco, który otrzymał tytuł „Enologa Roku”. Doceniono także dynamiczny rozwój oraz wysoką jakość win produkowanych w winnicy Falua, przyznając jej tytuł „Firmy Roku”.


Nagrody magazynu „Vinhos Grandes Escolhas” podsumowują 2020 rok w portugalskiej branży winiarskiej.