TEJO WINE ROUTE N118

Planujecie wyjazd do Portugalii i chcecie odwiedzić ciekawe winnice? Inicjatywa Tejo Wine Route N188 jest doskonałą propozycją dla wszystkich, którzy rozpoczynają zwiedzanie Portugalii od Lizbony, a później wyruszają w podróż samochodem na północ kraju.


Droga krajowa N118 rozpoczyna się na wschodnich przedmieściach Lizbony i prowadzi wzdłuż lewego brzegu rzeki Tag aż do północnej granicy regionu w Marvão. Jest to strategiczny szlak komunikacyjny dla całego kraju, a w szczególności dla regionu Tejo. Ma ok. 150 km długości i przebiega przez siedem siedem gmin w tej części Portugalii – Abrantes, Constância, Chamusca, Alpiarça, Almeirim, Salvaterra de Magos i Benavente.


14 winnic ze zróżnicowaną ofertą


Projekt Tejo Wine Route N118 ma na celu promocję znajdujących się na trasie winnic i atrakcji enoturystycznych. Jego inicjatorem jest Komisja Winiarska Regionu Tejo (CVR Tejo), a partnerem strategicznym – organizacja turystyczna Turismo do Alentejo e Ribatejo. Do programu przystąpiło 14 producentów, których winnice położone są w pobliżu drogi krajowej N118. Dla podróżujących tą trasą został przygotowany specjalny przewodnik z informacjami o poszczególnych producentach i szczegółach oferty, obejmującej m.in. degustacje win, gastronomię, zwiedzanie winnic, sklepy winiarskie i nocleg.Początek Tejo Wine Route N118 zbiegł się w czasie z uznaniem Portugalii za jeden z najlepszych krajów do podróży drogowych przez platformę Momondo. W naszym kraju samochód jest nie tylko bezpiecznym, lecz także atrakcyjnym sposobem na podróżowanie – także po winnicach. W regionie Tejo jest wiele winiarskich miejsc do odkrycia, a my chcemy ułatwić planowanie wyjazdów do Portugalii turystom z różnych stron świata – powiedział João Silvestre, organizator Tejo Wine Route N118.


Winnice biorące udział w inicjatywie Tejo Wine Route N118:


1.     Casal da Coelheira (Tramagal, Abrantes)

2.     Quinta da Lagoalva (Alpiarça)

3.     Pinhal da Torre (Alpiarça)

4.     Casa Paciência (Alpiarça)

5.     Quinta da Atela (Alpiarça)

6.     Quinta do Casal Monteiro (Almeirim)

7.     Fiuza (Almeirim)

8.     Adega Cooperativa de Almeirim (Almeirim)

9.     Falua (Almeirim)

10.   Quinta da Alorna (Almeirim)

11.   Quinta do Casal Branco (Almeirim)

12.   Adega Cooperativa de Benfica do Ribatejo (Benfica do Ribatejo, Almeirim)

13.   Casa Cadaval (Muge, Salvaterra de Magos)

14.   Companhia das Lezírias (Samora Correia, Benavente)


Jeśli jesteś zainteresowany enoturystyką w regionie Tejo, zachęcamy do kontaktu: tejo@4public.pl.