MISTRZ POLSKI SOMMELIERÓW POLECI DO TEJO!


Komisja winiarska regionu Tejo w Portugalii dołączyła do grona partnerów Mistrzostw Polski Sommelierów 2017.

Tegoroczny zwycięzca konkursu, oprócz prestiżu i możliwości udziału w zawodach międzynarodowych, zdobędzie również nagrodę specjalną – pięciodniowy pobyt w Tejo. Nowy Mistrz Polski zwiedzi najciekawsze winnice tego regionu Portugalii i weźmie udział w degustacjach win u producentów. W sumie będzie miał okazję, by poznać nawet 100 różnych win oraz spotkać najlepszych enologów w tym kraju.

 

Jednocześnie dla każdego z uczestników Mistrzostw Polski Sommelierów zostanie przygotowany pakiet specjalnie wyselekcjonowanych win od wybranych  producentów z regionu Tejo.

 

***

Wina z Tejo

Region Tejo znajduje się w samym sercu Portugalii, na północny wschód od Lizbony, po obu stronach rzeki Tag (port. Tejo), i jest jednym z najstarszych regionów winiarskich w Portugalii. Od kilku lat wina z Tejo stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Można je znaleźć zarówno w dużych sieciach handlowych, jak i specjalistycznych sklepach winiarskich. Ponadto w tym roku – w ramach akcji promocyjnej „Lato z Tejo” –  różnorodne wina z tego regionu pojawiają się w ofertach restauracji na terenie całej Polski.

O konkursie

Tegoroczna edycja Mistrzostw Polski Sommelierów odbędzie się 27 maja w Regent Warsaw Hotel. Podobnie jak w poprzednich latach, konkurs będzie składać się z dwóch etapów. W trwających od rana eliminacjach zostaną wyłonieni trzej finaliści, którzy od godz. 17:00 będą rywalizować ze sobą na scenie główniej. Zwycięzcą dwóch poprzednich edycji konkursu został Piotr Pietras, który w tym roku zdobył też tytuł Wicemistrza Europy Sommelierów.