MISTRZOWSKIE SPOTKANIA NA ENOEXPO – KUP BILETY!


Podczas tegorocznych targów ENOEXPO® w Krakowie (8-10.11.2023 r.) odbędą się dwa spotkania Masterclass organizowane przez region Tejo. Poprowadzą je wybitni specjaliści – Dirceu Vianna Junior (Master of Wine) oraz Andrzej Strzelczyk (Mistrz Polski Sommelierów 2012 & 2013). W obu seminariach weźmie też udział Luis de Castro, prezydent Komisji Winiarskiej Regionu Tejo (CVR Tejo). Sprzedaż biletów na spotkania Masterclass już ruszyła!


Masterclass nr 1

„Tejo – gdzie nowoczesność spotyka się z tradycją”


8 listopada 2023 r. o godz. 14:30 | KUP BILET (40 zł/os.) | Prowadzący: Dirceu Vianna Junior i Andrzej Strzelczyk


W regionie Tejo funkcjonują producenci win o niezwykle bogatej historii i dziedzictwie sięgającym wielu pokoleń wstecz. Równolegle pojawiają się na rynku nowi producenci, którzy dodają regionowi energii i nowoczesności.


Podczas seminarium odkryjemy przed Wami oba te światy i zaprezentujemy wina stworzone przez niezwykłych enologów. Od naszych ekspertów dowiecie się też, w jaki sposób sektor winiarski w tej części Portugalii przechodzi przez proces modernizacji, zachowując jednocześnie silne związki z doświadczeniami poprzednich pokoleń.


Podczas spotkania Dirceu Vianna Junior (Master of Wine) oraz Andrzej Strzelczyk (Polish Wine Academy) zaprezentują następujące wina:


– Bridao Private Collection Branco DOC

– Falcoaria Vinhas Velhas Fernao Pires Branco DOC

– Dona Isabel Juliana Tinto DOC

– Encosta do Sobral Vinhas Velhas Tinto IGP

– Quinta da Atela Reserva Tinto CVR IG

– Marquesa de Cadaval Tinto DOC


Gościem specjalnym będzie Luis de Castro, prezydent Komisji Winiarskiej Regionu Tejo (CVR Tejo).


Masterclass będzie prowadzony w języku polskim i angielskim. Udział w seminarium jest płatny. Koszt biletu to 40 zł/os. Liczba miejsc ograniczona. Bilety są sprzedawane wyłącznie za pośrednictwem serwisu Evently – KUP BILET.


Masterclass nr 2

„Autentyczność i wyjątkowa wartość regionu Tejo”


9 listopada 2023 r. o godz. 11:30 | KUP BILET (40 zł/os.) | Prowadzący: Dirceu Vianna Junior i Luis de Castro


W przypadku wina często zwracamy uwagę na relację jakości do ceny, a dzieje się to szczególnie wtedy, gdy dostrzegamy, że jakość trunku wykracza poza nasze oczekiwania w stosunku do kosztu za butelkę. I właśnie region Tejo ma ogromną liczbę producentów wytwarzających wina, które powodują takie odczucie. Co więcej, rodzime odmiany winogron zapewniają, że wina mają unikalny charakter i są autentyczne.


Podczas spotkania nasi eksperci – Dirceu Vianna Junior (Master of Wine) oraz Luis de Castro (CVR Tejo) – opowiedzą też o tych cechach apelacji Tejo, które odróżniają tę część Portugalii od innych regionów winiarskich. 


Zapraszamy na prezentację win, które są autentyczne, mają lokalny charakter i oferują niezwykłą wartość zarówno pod względem degustacyjnym, jak i komercyjnym:


– Adega do Cartaxo Plexus Espumante Gasificado Branco VR

– Almeirim A.C.A. Fernao Pires Branco DOC

– Lagoalva Reserva Branco DOC

– Herdade de Catapereiro Rose VR

– Quinta da Lapa Touriga Nacional DOC

– Casal da Coalheira Reserva Tinto VRMasterclass będzie prowadzony w języku angielskim. Udział w seminarium jest płatny. Koszt biletu to 40 zł/os. Liczba miejsc ograniczona. Bilety są sprzedawane wyłącznie za pośrednictwem serwisu Evently – KUP BILET.


Prowadzący seminaria:


Dirceu Vianna Junior – pochodzący z Brazylii Master of Wine (MW), od 1989 aktywny zawodowo w Londynie. Założyciel Vianna Wine Resources (www.viannawine.com). W swoim dorobku ma ukończenie programu „Master Napa Valley” w Stanach Zjednoczonych, uzyskanie Diplome d’Honneur w l’Ecole D’Alsace, członkostwo w Akademii Szampana oraz zdobycie nagrody „Golden Magnum Award”. Wraz z uzyskaniem tytułu Master of Wine (2008 r). otrzymał też wyjątkowe wyróżnienie w kategorii “Business of Wine”. Jest autorem książek i licznych publikacji w winiarskiej prasie branżowej, m.in. „Decanter Magazine” w UK, „Drinks Business” w UK, „Adega” w Brazylii oraz „Grandes Escolhas” w Portugalii. Jest również sędzią międzynarodowych konkursów winiarskich, konsultantem handlowym i edukatorem. Regularnie podróżuje po świecie, poznając kolejne winnice i dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Polskę odwiedzi na zaproszenie Komisji Winiarskiej Regionu Tejo.


Andrzej Strzelczyk – dwukrotny Mistrz Polski Sommelierów (2012 & 2013), certyfikowany wykładowca Wine and Spirits Education Trust (WSET), założyciel Polish Wine Academy oraz znawca i wieloletni ambasador win z portugalskiego regionu Tejo w Polsce. Posiadacz tytułu Weinakademiker i Weinakademiker best Taster Trophy 2016, a także Diploma Association de la Sommellerie Internationale. Kreator kart win w wielu prestiżowych restauracjach w Polsce i doradca ds. wina dla prywatnych kolekcjonerów.


TEJO NA ENOEXPO

W tym roku Międzynarodowe Targi Wina w Krakowie ENOEXPO® odbędą się w dniach 8-10 listopada 2023 r. Przy stoisku regionu Tejo będzie można zarówno degustować wina, które są już dostępne w Polsce, jak i spróbować nowości, które dopiero szukają dystrybucji. Przez trzy dni targów zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt win, a na stoisku będą także obecni przedstawiciele Komisji Winiarskiej Regionu Tejo (CVR Tejo).

Dirceu Vianna Junior i Andrzej Strzelczyk poprowadzą spotkania Masterclass na targach ENOEXPO 2023.

Dirceu Vianna Junior prowadził seminarium o winach na bazie szczepu Fernão Pires z apelacji Tejo podczas targów ProWein 2023.