NINFA U MARKA KONDRATA


Cztery wina z serii „Ninfa” od producenta João M. Barbosa Vinhos pojawiły się w ofercie dystrybutora Kondrat Wina Wybrane.

 W portfolio projektu winiarskiego Marka Kondrata znalazły się nowe wina z regionu TEJO. Są to dwa wina czerwone – Ninfa Escolha Tinto Tejo VR 2011 oraz Ninfa Tinto Tejo VR 2013. Obydwa powstały na bazie mieszanki tych samych trzech szczepów winogron – Touriga Nacional, Aragonês i Alfrocheiro.

Kolejne dwa to wina białe – Ninfa Maria Gomes Tejo VR 2015 oraz Ninfa Sauvignon Blanc Escolha Tejo VR 2015. Pierwsze z nich zostało wyprodukowane z bardzo popularnego w Portugalii szczepu Fernão Pires (określanego w regionie Tejo również jako Maria Gomes), a drugie wykorzystuje potencjał znanej na całym świecie odmiany Sauvignon Blanc.

 

Okiem ekspertów

João M. Barbosa to człowiek wizjoner, który nie powiela schematów, tylko kroczy własnymi ścieżkami, wyznacza kierunek. Jego osoba w połączeniu ze wspaniale usytuowanym siedliskiem i nowoczesną winiarnią nie mogły dać innych efektów. Tworzone przez niego wina są usytuowane w tradycji regionu – jednak z nowoczesnym i wizjonerskim twistem. Kto nie wierzy, niech się wybierze do Tejo i spróbuje jego win musujących – radzi Andrzej Strzelczyk, dwukrotny mistrz Polski Sommelierów i certyfikowany wykładowca WSET.

Wina wybraliśmy przede wszystkim ze względu na ich wysoką jakość, ale kolejnym, bardzo istotnym elementem, który miał wpływ na rozpoczęcie współpracy, jest fakt, że obie firmy są firmami rodzinnymi, dla których najważniejsza jest pasja i miłość do wina. Bardzo ważna jest też historia, która kryje się za każdą butelką, a tej spodziewać się można, patrząc na niezwykłe etykiety i próbując niezwykłego wina – dodaje Tomasz Macewicz z Kondrat Wina Wybrane.

 

João M. Barbosa Vinhos

João M. Barbosa to właściciel małej winnicy w regionie Tejo, który na niecałych 10 hektarach uprawia kilka endemicznych i międzynarodowych odmian winogron. W trakcie produkcji win zawsze priorytetem jest wysoka jakość i niepowtarzalność. To dążenie do doskonałości ma symbolizować niebieska róża, którą znajdziemy na każdej pochodzącej z tej winnicy butelce wina.