ANDRZEJ STRZELCZYK POPROWADZI MASTERCLASS PO POLSKU NA PROWEIN 2019


Podczas targów ProWein 2019 w Düsseldorfie Andrzej Strzelczyk, dwukrotny Mistrz Polski Sommelierów i certyfikowany wykładowca WSET, zaprezentuje wyjątkowe roczniki win od najlepszych producentów z portugalskiego regionu Tejo. Najstarszym przewidzianym na degustację winem jest Fiuza Cabernet Sauvignon z 1997 roku. Masterclass „Tejo Old Vintage Wines” odbędzie się w poniedziałek 18 marca o godz. 10:00.

W tym roku na targach ProWein spróbujemy starszych roczników win z Tejo, które pokazują prawdziwy potencjał lokalnych, portugalskich winogron. Tych dojrzałych, kompleksowych i wielowarstwowych win nie znajdziemy w żadnym sklepie. Wybraliśmy je specjalnie na tę degustację, by wspólnie z przedstawicielami polskiej branży winiarskiej odkryć sekrety ich smaku i aromatu – powiedział o swojej prezentacji Andrzej Strzelczyk.

Masterclass „Tejo Old Vintage Wines” odbędzie się w strefie Wines of Portugal (Vini Portugal) w hali 10 – stoiska A42-C42. W tej przestrzeni przez trzy dni targów ProWein będzie można też spróbować najciekawszych win od producentów z regionu Tejo.

Udział w degustacji masterclass jest bezpłatny dla osób zarejestrowanych na targi ProWein. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja mailowa: tejo@4public.pl.

 

WINA WYBRANE PRZEZ PRODUCENTÓW NA DEGUSTACJĘ:

 

1. QUINTA DO CASAL MONTEIRO
FORMA DE ARTE RESERVE RED 2009 
(Touriga Nacional, Cabernet Sauvignon)

2. QUINTA DA LAGOALVA 
DONA ISABEL JULIANA RED 2009 
(Alfrocheiro, Alicante Bouchet, Tannat, Syrah)

3. HERDADE DOS TEMPLÁRIOS
TEMPLÁRIOS RED 2005 
(Tinta Roriz, Castelao, Alicante Buschet)

4. QUINTA DA RIBEIRINHA
VALE DE LOBOS RED 2005
(Syrah)

5. FALUA 
CONDE DE VIMIOSO RED 2005 
(Touriga Nacional, Aragones, Alicante Bouchet, Syrah)

6. CASA CADAVAL
CASA CADAVAL TRINCADEIRA RED 2001 
(Trincadeira)

7. PINHAL DA TORRE
QUINTA DO ALQUEVE RED 2001 
(Touriga Nacional, Syrah)

8. FIUZA
FIUZA RED 1997
(Cabernet Sauvignon)