REGION TEJO GOSPODARZEM X DNI ENOTURYSTYKI


17-18 lutego w Tejo odbędą się Dni Enoturystyki. Jest to wspólna inicjatywa 5 portugalskich regionów winiarskich. Częścią programu będą wizyty w winnicach Casa Cadaval, Quinta da Lagoalva oraz Quinta da Lapa.

Organizatorami X edycji Dni Enoturystyki są przedstawiciele komisji winiarskich z regionów Bairrada, Beira Interior, Dão, Lizbona i Tejo. Celem wydarzenia jest promocja turystyki winiarskiej oraz wymiana doświadczeń. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 17-18 lutego po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.


Przyszłość turystyki winiarskiej i wizyty w winnicach

Hasło przewodnie X edycji Dni Enoturystyki brzmi: „Turystyka winiarska jako czynnik innowacji”. Zaplanowane przez organizatorów aktywności obejmują m.in. dwudniowy panel dyskusyjny poświęcony tradycjom winiarskim i działalności enoturystycznej centralnych regionów Portugalii. Debata odbędzie się w zabytkowych wnętrzach konwentu Św. Franciszka w Santarém, stolicy regionu Tejo, a jednym z kluczowych prelegentów będzie Luís de Castro, prezydent Komisji Winiarskiej Regionu Tejo (CVR Tejo).


Dni Enoturystyki będą też okazją do prezentacji i promocji enoturystycznego szlaku Tejo Wine Route 188. Wśród planowanych aktywności przewidziano spotkania z producentami i wizyty w winnicach. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zapoznać się z działalnością winnic Casa Cadaval, Quinta da Lagoalva i Quinta da Lapa i spróbować produkowanych tam win.


Szczegółowe informacje o X Dniach Enoturystyki znajdują się na stronie: www.jornadasdeenoturismo.pt.