„SPOTKANIA Z TEJO” – RELACJA Z WYDARZENIA I ZDJĘCIA


20 kwietnia w Villi Foksal w Warszawie odbyła się degustacja portugalskich win z regionu Tejo, profesjonalne szkolenia prowadzone przez najlepszych w Polsce sommelierów oraz debata o kondycji win portugalskich. W wydarzeniu brali udział producenci win, a także zaproszeni dystrybutorzy, importerzy i przedstawiciele branży HoReCa.

Podczas ,,Spotkań z Tejo’’ odbył się walk-around tasting oraz spotkania z 12 producentami z regionu Tejo – Adega do Cartaxo, Casal Branco, Casal da Coelheira, Companhia das Lezirias, Enoport, Fiuza & Bright, Joao M. Barbosa Vinhos, Quinta da Alorna, Quinta da Lagoalva de Cima, Quinta da Ribeirinha, Quinta da Badula i Quinta Vale de Fornos. Zaproszeni goście przez cały dzień mieli okazję degustować wina oraz konsultować z producentami warunki ewentualnej współpracy.

W programie wydarzenia, oprócz degustacji win, znalazły się też szkolenia sommelierskie. Jako pierwsze odbyło się szkolenie Stowarzyszenia Sommelierów Polskich, które poprowadził jego wiceprezydent, Tomasz Kolecki. Drugie – przeznaczone dla przedstawicieli branży HoReCa – przygotował Andrzej Strzelczyk, dwukrotny Mistrz Polski Sommelierów i ambasador win z Tejo w Polsce.

Punktem kulminacyjnym „Spotkań z Tejo” była debata o kondycji win portugalskich z gościnnym udziałem Luisa de Castro, prezydenta Komisji CVR do Tejo. W dyskusji brali również udział Andrzej Strzelczyk, Tomasz Kolecki i Sławomir Kojło, przedstawiciel firmy importerskiej Cerville Investments. Podczas spotkania uczestnicy starali się ocenić rynek portugalskich win w Polsce, kondycję winiarskich regionów w Portugalii, a także gusta polskich konsumentów. Padły też pytania m.in. o to, co wyróżnia wina portugalskie oraz jak obecnie wygląda ich poziom sprzedaży w naszym kraju. Debatę poprowadził Łukasz Modelski, dziennikarz i autor książek o winach.

Zwieńczeniem całego eventu był występ zespołu Ady Szulc – Helolove.

 

Galeria zdjęć: