TEJO WYSYŁA PAKIETY DLA RESTAURACJI!


Restauracje i wine bary, które zgłosiły udział w akcji „Lato z Tejo”, od początku czerwca otrzymują zestawy akcesoriów kelnerskich i materiały informacyjne o regionie Tejo. Pakiety wysyłane są do wszystkich restauracji, które wypełniły formularz i wprowadziły do sprzedaży przynajmniej jedno wino z regionu Tejo. Zgłoszenia wciąż są przyjmowane.

Przygotowane dla restauracji i wine barów zestawy akcesoriów kelnerskich składają się z fartuchów kelnerskich, trybuszonów, skórzanych notesów kelnerskich i dropstopów. Dodatkowo każdy lokal otrzymuje standy informacyjne na stoliki i dedykowane karty z opisami znajdujących się w ofercie danego lokalu win z Tejo, które pełnią także funkcję cenówek. O udziale w akcji „Lato z Tejo” restauracje mogą poinformować klientów dzięki specjalnej naklejce, przeznaczonej do umieszczenia na drzwiach wejściowych lokalu.

Akcja „Lato z Tejo” rozpoczęła się na początku kwietnia i potrwa do 2 września 2017 r. W ramach tego programu Andrzej Strzelczyk, dwukrotny Mistrz Polski Sommelierów i certyfikowany wykładowca WSET, prowadzi cykl bezpłatnych szkoleń dla kelnerów z profesjonalnej obsługi sommelierskiej. Restauracje i wine bary nadal mogą wysyłać swoje zgłoszenia. Więcej informacji znajduje się w zakładce „Dla restauracji” na stronie www.winaztejo.pl.

Pięć dni w Tejo

Przystępujące do akcji „Lato z Tejo” restauracje i wine bary mogą również wziąć udział w specjalnym konkursie. Nagrody przewidziane dla tych lokali, które sprzedadzą najwięcej win z Tejo. Do wygrania są pakiety wyselekcjonowanych win z Tejo, konsultacje z przygotowywania karty win lub foodpairingu, a dla 2 najlepszych restauracji – pięciodniowy wyjazd do Tejo. W sumie nagrody otrzyma 15 restauracji.

 Ponad 60 win do wyboru

Akcja promocyjna „Lato z Tejo” została zorganizowana we współpracy z najlepszymi dystrybutorami win z Tejo w Polsce. Wśród nich znajdują się: Ambra, Wineonline, Partner Center, Selgros Cash&Carry, Piwnica Wybornych Win, City Wine, Era Wina, Portugalski Świat i Gali. Dystrybutorzy win z Tejo posiadają w swoich ofertach łącznie ponad 60 win od 8 producentów z regionu Tejo. Każda z restauracji we własnym zakresie decyduje o tym, które wina chce wprowadzić do sprzedaży. Do wyboru są wina o różnych stylach i charakterystyce od takich producentów, jak Adega do Cartaxo, Casal Branco, Companhia das Lezirias, Enoport, Fiuza & Bright, Quinta da Alorna i Quinta da Ribeirinha.