WINA DO DZICZYZNY I JAGNIĘCINY


W winiarniach City Wine i sklepie internetowym www.winnica.pl dostępne są wyjątkowe wina z serii Vale de Lobos (pol. dolina wilków) od portugalskiego producenta Quinta da Ribeirinha. Znajdziemy wśród nich takie, które doskonale pasują do wyrazistych mięs.

W serii Vale de Lobos znajdziemy zarówno wina czerwone, jak i białe. Dużym uznaniem cieszą się szczególnie dwie etykiety – monoszczepowe Vale de Lobos Touriga Nacional oraz Vale de Lobos Grande Escolha José e Violante, wysokojakościowy kupaż szczepów Touriga Nacional, Alicante Bouschet i Syrah.

Oba wina wykorzystują potencjał najpopularniejszej portugalskiej odmiany czerwonej – Tourigi Nacional, ale w inny sposób. Vale de Lobos Touriga Nacional to wino o intensywnym, rubinowym kolorze, w którym aromaty kwiatowe łączą się z nutami wanilii i przypraw. Jest dobrze zbudowane i posiada mocno owocowy posmak. To wino doskonale pasuje do posiłku mięsnego. Sprawdzi się nawet z dziczyzną z delikatnie owocowym sosem, nawet z lekką słodyczą.

Natomiast w winie Vale de Lobos Grande Escolha przeważają nuty dojrzałych, ciemnych owoców, takich jak jeżyna, śliwka i aronia wsparte aromatem goździkowym oraz cedrowym, a w smaku zaskoczy nas ciekawa pikanteria, dużo wibrujących tanin i elegancki finisz. Przy tym winie jedzenie mięsa nabierze nowego wyrazu. Można go spróbować z combrem jagnięcym i rozmarynowym sosem na risotto grzybowym – radzi Andrzej Strzelczyk, dwukrotny Mistrz Polski Sommelierów i certyfikowany wykładowca WSET.

Quinta da Ribeirinha

Quinta da Ribeirinha to rodzinna winiarnia położona w okolicach miasta Santarém w regionie Tejo. Rodzina Candido, właściciele winnicy, rozwijają firmę od 3 pokoleń. Ich posiadłość zajmuje 95 hektarów, z czego 60 hektarów stanowią uprawy winorośli. Oprócz serii Vale de Lobos, na uwagę zasługują także wina Rota de Cabral, które również znajdują się w ofercie City Wine.

Dostępność win:

Wina Vale de Lobos są dostępne w sklepach stacjonarnych City Wine (więcej informacji: http://www.citywine.pl) i w sprzedaży internetowej: