WINA Z TEJO NA FLAVOURS OF PORTUGAL!


Flavours of Portugal, wyjątkowe święto portugalskich smaków w Warszawie, już się rozpoczęło! Jest to kolejna okazja do spróbowania najciekawszych win od producentów z regionu Tejo.

 

Podczas Tygodnia Portugalskiego Flavours of Portugal w sali Hemisfera (poziom -1) hotelu InterContinental przez dwa dni – 30 i 31 maja w godz. 14:00-19:00 – będzie można spróbować ponad 20 różnych win, które producenci z Tejo wybrali specjalnie na tę okazję. Wśród nich będą też wina, które dopiero szukają dystrybucji w Polsce.

 

Degustacja w godz. 14:00-17:00 skierowana jest do przedstawicieli sektora B2B. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: tejo@4public.pl. W godz. 17:00-19:00 wstęp także dla konsumentów po wcześniejszej rejestracji: tydzienportugalski@art-media.com.pl.

Edycja 2017

Tydzień Portugalski Flavours of Portugal to najważniejsze w Polsce wydarzenie poświęcone kuchni portugalskiej. Jego organizatorem jest Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza (PPCC). Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 29.05-02.06.2017 r. w hotelu InterContinental (ul. Emilii Plater 49). Więcej informacji: www.flavoursofportugal.pl

***

Wina z Tejo

Region Tejo znajduje się w samym sercu Portugalii, na północny wschód od Lizbony, po obu stronach rzeki Tag (port. Tejo), i jest jednym z najstarszych regionów winiarskich w Portugalii. Od kilku lat wina z Tejo stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Można je znaleźć zarówno w dużych sieciach handlowych, jak i specjalistycznych sklepach winiarskich. Ponadto w tym roku – w ramach akcji promocyjnej „Lato z Tejo” –  różnorodne wina z tego regionu pojawiają się w ofertach restauracji na terenie całej Polski.